• O nás

Naše činnost

Lions Clubs International je největší veřejně prospěšná organizace na světě, má 1,4 milionů členů organizovaných v 44 600 klubech ze 190 zemích světa. Lionské hnutí bylo založeno v roce 1917 s motem „We Serve“ (sloužíme). Po celém světě jsou Lionské kluby známy svou pomocí slepým a zrakově postiženým, svým mezinárodním programem SightFirst a Lions World Sight Day (světový den zraku), který se koná každý druhý čtvrtek v říjnu ke zvýšení povědomí o nutnosti řešit problémy slabozrakých a nevidomých. Lioni také celoročně sbírají použité brýle k distribuci v rozvojových zemích a to zvláště v měsíci květnu, který je "Lions Recycle for Sight" měsícem.

Lions Club Pardubice má též své hlavní zaměření v pomoci slabozrakým a nevidomým. Spolupracuje především s TyfloCentrem Pardubice. Další oblastí je pomoc postiženým a nemocným dětem. Pomoc byla poskytnuta například Dětskému centru Veská, Krajské nemocnici Pardubice, Mateřské škole pro děti s vadami zraku v Pardubicích, Středisku rané péče v Pardubicích o.p.s., Hamzově odborné léčebně v Košumberku, Speciální základní škole v Moravské Třebové a dalším. Lions Club Pardubice poskytuje pomoc nejen z vlastních zdrojů, ale pomáhá potřebným sháněním sponzorských darů. Finanční dary jsou spravovány na samostatném účtu, Lions Club na rozdíl od některých nadací hradí svůj provoz z členských příspěvků členů klubu a nikoliv z části darovaných prostředků. Chcete-li pomoci potřebným finanční částkou, můžete ji poukázat na charitativní účet vedený u ČSOB, a.s.,

číslo účtu: 272152243/0300.

V případě nepeněžního daru či nabídky jiného druhu pomoci se prosím obracejte na presidenta klubu nebo některého z členů klubu.